media

Kino Lab zaprasza na przegląd filmów krótkometrażowych w reżyserii Lucyny Dąbrowskiej.

„Portret”, 22'8''
Rok produkcji - 2013

„Portret” to film dokumentalny o młodych ludziach, którzy mimo wszechobecnej komercjalizacji starają się zaistnieć w przestrzeni artystycznej, zachowując jednocześnie siebie. Malarstwo, muzyka i pantomima są osnową opowieści, dokumentującej przebieg dwóch równolegle toczących się rzeczywistości: pragnień bohaterów oraz realiów XXI wieku.

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=fsxy8TC5Mbg

„Kierowniczka", 6'5"
Rok produkcji - 2013

Akcja filmu rozgrywa się w Dzień Kobiet. Za fasadą kobiecego święta kryje się wiele niepokojących sygnałów polskiej mentalności. Stereotypy na temat roli kobiet w społeczeństwie ujawniają się na każdym kroku, także pod płaszczykiem szarmancji, kurtuazji i nadmiernej troski. Czy główna bohaterka wyjdzie takiemu traktowaniu naprzeciw?

„Migracje aborcyjne", 2'53''
Rok produkcji - 2012

Film jest krótką ilustracją zjawiska migracji aborcyjnych. Przeplatany komentarzami aktywistki, Ewy Dąbrowskiej-Szulc, ukazuje beznadzieję polskiego podziemia aborcyjnego i desperację kobiet chcących dokonać nielegalnego zabiegu.

"Człowiek z Żelaznej", 23'11''
Rok produkcji - 2011

Krzysiek, 27-letni informatyk, zamieszkuje samotnie pustostan w centrum Warszawy. Jego zwyczajne do tej pory życie zaczynają wypełniać nietypowe jak na XXI wiek obowiązki. W środku zimy, Krzyś, zostaje zmuszony do opuszczenia skłotu i powrotu do rodzinnej miejscowości.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa

Według oficjalnych statystyk dwie trzecie Ukrainek doświadcza przemocy psychicznej lub fizycznej. Większość z nich nigdzie jej nie zgłasza. Powodem takiego stanu rzeczy nie jest jednak lęk czy wstyd jak w przypadku typowych ofiar przemocy, powodem jest tu najczęściej przyzwyczajenie.

Słynne aktywistki z ukraińskiej feministycznej grupy Femen zostały bardzo brutalnie potraktowane przez białoruskie KGB - informuje telewizja Biełsat.